تبلیغات
اگر می خواهی بهترین معلم باشی ،بهترین شاگرد باش
وبلاگافکت نوار وضعیت
تخته سیاه - کدام بهتر است؟
وبلاگافکت نوار وضعیت
بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 18 اردیبهشت 1390

قواعد کلاس درس

کدام بهتر است ، فهرستی از رفتارهای ممنوع همراه با تقویت کننده های منفی (یک بار خلاف منجر به اعلام اسم بر روی تابلو ، دوبار خلاف .........)یا فهرستی از رفتارهای مطلوب وپاداش ها (گواهینامه ای  که اعلام می دارد شما بهترین هستید).

در ادامه مطلب

قواعد کلاس درس

کدام بهتر است ، فهرستی از رفتارهای ممنوع همراه با تقویت کننده های منفی (یک بار خلاف منجر به اعلام اسم بر روی تابلو ، دوبار خلاف .........)یا فهرستی از رفتارهای مطلوب وپاداش ها (گواهینامه ای  که اعلام می دارد شما بهترین هستید و........).

رفتار غیر وظیفه ای

اگر 18 شاگرد وظیفه شان را انجام می دهند و2 نفر رفتار غیر از وظیفه دارند شانس موفقیت کدام رفتار معلم در به کار آوردن این دوشاگرد بیشتر است. سرزنش کردن با رفتار غیر وظیفه ای  یا تمجید شاگردان با رفتار مطلوب

 آموزش یا خود آموزشی

در یک آزمایشگاه معلمی به شاگردان به صورت گام به گام از روی کتاب راهنمای تدریس آموزش می دهد  این دانش آموزان می توانند آزمایش دیگری را انجام دهند.معلمی دیگری برنامه را به شاگردان می دهد وبعد از مختصری توضیح از آنان می خواهد خودشان استفاده از آنها را به خودشان یاد دهند

شا گردان بی قرار

برخی از شاگردان به نظر نمی آید که آرام بنشینند  یا بیش از  چند دقیقه نمی توانند به درس توجه کنند آیا شما به آنها در هنگامی که رفتار غیر وظیفه ای انجام می دهند تکلیف اضافی  می دهید یا به آنان تمرین آرامش ونحوه استفاده از آن درهنگامی که احساس شدید  به وجود می آید  را آموزش می دهید.

 انگیزش

معلمی در پایان آزمونی دریک درس ریاضی از شاگردان می خواهد برگه های امتحانی را تصحیح  کنند ونمره خود را تعیین نمایند. معلم دیگر خود به آزمون شاگردان نمره می دهد  وبرای آنان تحلیل مواردی را که انجام نداده اند  را انجام می دهد.

کدام یک از روش ها برای برانگیختن شا گردان شانس بیشتری دارد  جواب خود را آزمایش کنید
طبقه بندی: اموزشی، 
ارسال توسط م منصوری
آرشیو مطالب
نظر سنجی
شماچه راه های را برای افزایش اطلاعات آموزگاران مفید تر میدانید

امکانات جانبی

شارژ ایرانسل

دانلود

دانلود

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

شادشاپ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا