تبلیغات
اگر می خواهی بهترین معلم باشی ،بهترین شاگرد باش
وبلاگافکت نوار وضعیت
تخته سیاه - آموزش کودکان خیابانی؛ رشته‌ی تحصیلی جدید در دانشگاه های آلمان
وبلاگافکت نوار وضعیت
ز آنجا که معضل «کودکان خیابانی» نه تنها در کشورهای جهان سوم، بلکه در اروپا و آلمان نیز پدیدار است، لذا تربیت و آموزش این کودکان از موضوعات مورد توجه و بحث انگیز مسئولان ذیربط است، موضوعاتی که حالا به طور مشترک در دانشگاه‌های هایدلبرگ و فرایبورگ در قالب رشته‌‌ای تحصیلی مورد بررسی قرار می‌گیرند. شایان ذکر است رشته‌ی تحصیلی "آموزش و تربیت کودکان خیابانی" دو سال پیش و با همکاری دو دانشگاه یاد شده تاسیس شد.
به گزارش پارسینه به نقل از دویچه‌وله، دانشگاه‌های هایدلبرگ – Heidelberg Universität- و فرایبورگ – Universität Freiburg- آلمان در اقدامی مشترک تصمیم به راه‌اندازی رشته‌ای جدید به نام «آموزش و تربیت کودکان خیابانی» نمودند. مدت زمان دوره تحصیلی رشته «آموزش و تربیت کودکان خیابانی» چهار ترم است که طی این مدت به نحوه‌ی آموزش کودکان و رفع مشکلات تربیتی آنان پرداخته می شود.

از آنجا که معضل «کودکان خیابانی» نه تنها در کشورهای جهان سوم، بلکه در اروپا و آلمان نیز پدیدار است، لذا تربیت و آموزش این کودکان از موضوعات مورد توجه و بحث انگیز مسئولان ذیربط است، موضوعاتی که حالا به طور مشترک در دانشگاه‌های هایدلبرگ و فرایبورگ در قالب رشته‌‌ای تحصیلی مورد بررسی قرار می‌گیرند.

شایان ذکر است رشته‌ی تحصیلی "آموزش و تربیت کودکان خیابانی" دو سال پیش و با همکاری دو دانشگاه یاد شده تاسیس شد. بسیاری از دانشجویان این رشته‌ی تازه تاسیس از ممدکاران اجتماعی و فعالان تربیتی و آموزشی شهرهای مختلف آلمان هستند.

از جمله پروژه‌هایی که از طرف دانشجویان دانشگاه‌های هایدلبرگ و فرایبورگ در مرحله‌ی اجرا است، می‌توان به راه‌اندازی مدرسه‌ای در شهر مانهایم - Mannheim- اشاره کرد. کودکان خیابانی این شهر می توانند در این مدرسه به تحصیل مشغول ‌شوند و تا پایان تحصیلات دوران متوسطه و دریافت مدرک دیپلم، ادامه دهند. معلمان این کودکان در واقع دانشجویان رشته‌ی آموزش کودکان خیابانی در مقطع کارشناسی‌ارشد هستند. از جمله موضوعاتی که به طور جامع در این رشته به آن پرداخته می‌شود، بررسی وضعیت کودکان خیابانی در سایر کشورهای جهان است. نکته جالب توجه در مورد این رشته‌‌، استقبال داوطلبان خارجی تحصیل در آلمان از این رشته است. در کنار دانشجویان آلمانی، تعدادی از پذیرفته شدگان این رشته از کشورهای آمریکای لاتین و آفریقایی هستند. این افراد پس از اتمام دوران تحصیلی خود در رشته‌ی آموزش کودکان خیابانی، به کشورهای خود بازمی‌گردند و در گرایش‌هایی مرتبط با رشته‌ی دانشگاهی خود مشغول به کار می‌شوند. دوران تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد در رشته‌ی آموزش کودکان خیابانی در چهار ترم خلاصه می‌شود. داوطلبان ورود به این رشته باید دانش‌آموخته‌ی مقطع کارشناسی باشند. البته رشته‌ی تحصیلی در مقطع کارشناسی الزاما نباید مرتبط با رشته‌ی آموزش کودکان خیابانی باشد.

فارغ‌التحصیلان سایر رشته‌ها نیز به شرط داشتن مدرک کارشناسی می‌توانند مدارک خود را برای درخواست پذیرش به دانشگاه ارسال کنند.

گفتنی است دانشجویان علاقمند به تحصیل در این رشته موظف به پرداخت مبلغی حدود ۱۸۰۰ یورو برای هر ترم تحصیلی (شش ماه) می باشندطبقه بندی: اطلاعات عمومی، 
برچسب ها: اموزش همگانی، المان، دانشگاه، رشته جدید، کودکان خیابانی،
ارسال توسط م منصوری
آرشیو مطالب
نظر سنجی
شماچه راه های را برای افزایش اطلاعات آموزگاران مفید تر میدانید

امکانات جانبی

شارژ ایرانسل

دانلود

دانلود

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

شادشاپ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا