تبلیغات
اگر می خواهی بهترین معلم باشی ،بهترین شاگرد باش
وبلاگافکت نوار وضعیت
تخته سیاه - مطالب هفته سوم تیر 1390
وبلاگافکت نوار وضعیت
بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 21 تیر 1390
- هیتلر از مکان های بسته وحشت داشت !

۲-مار می تواند تا نیم ساعت بعد از قطع شدن سرش نیش بزند !

۳-هر انسان تا ۸ دقیقه بعد از قطع گردنش هنوز به هوش است !

۴-اغلب مارها ۶ ردیف دندان دارند !

۵-وقتی به خورشید نگاه می کنید ۸ دقیقه قبل از آن را مشاهده می کنید !

۶-قلب میگو در سر آن واقع است !ادامه مطلب
طبقه بندی: اطلاعات عمومی، 
برچسب ها: عمومی، هیتلر، مار، چشم، فیل،
ارسال توسط م منصوری
بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 19 تیر 1390
سعیده ساجدی نیا

«مامان، خدا منو چه جوری به شما داد؟! من چطوری بدنیا اومدم؟! آدم به سن بلوغ برسه چی می شه؟! و...» این ها و صد ها پرسش دیگر از این دست، موضوعاتی است كه بیشتر ذهن كودكان و نوجوانان در سنین گوناگون و بسته به شرایط و موقعیتهایی كه با آن مواجه می شوند، را به خود مشغول كرده و در نخستین گام، پاسخ خود را از پدر و مادر جست و جو می كنند و البته در بیشتر موارد از لابه لای جوابی كه دریافت می كنند هم باز پرسش بعدی را مطرح می كنند كه به تصور خودشان به درك آنچه می شنوند برسند!


ادامه مطلب
طبقه بندی: تربیتی، 
برچسب ها: سوال، اموزش ج ن س ی، نوجوانان، بلوغ، والدین،
ارسال توسط م منصوری
ز آنجا که معضل «کودکان خیابانی» نه تنها در کشورهای جهان سوم، بلکه در اروپا و آلمان نیز پدیدار است، لذا تربیت و آموزش این کودکان از موضوعات مورد توجه و بحث انگیز مسئولان ذیربط است، موضوعاتی که حالا به طور مشترک در دانشگاه‌های هایدلبرگ و فرایبورگ در قالب رشته‌‌ای تحصیلی مورد بررسی قرار می‌گیرند. شایان ذکر است رشته‌ی تحصیلی "آموزش و تربیت کودکان خیابانی" دو سال پیش و با همکاری دو دانشگاه یاد شده تاسیس شد.


ادامه مطلب
طبقه بندی: اطلاعات عمومی، 
برچسب ها: اموزش همگانی، المان، دانشگاه، رشته جدید، کودکان خیابانی،
ارسال توسط م منصوری
بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 19 تیر 1390
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: از سال تحصیلی آینده یک ساعت آموزش درس قرآن به ساعات درسی دانش آموزان دوره ابتدایی افزوده می شود.به گزارش واحد مرکزی خبر ، خانم قربان در دومین روز از جشنواره علمی جابرابن حیان به اهمیت دوره ابتدایی اشاره کرد و افزود: اساس آموزش و پرورش، دوره ابتدایی است بنابراین کیفیت بخشی به آموزش ابتدایی از مهمترین و تعیین کننده ترین اولویت های وزارت آموزش و پرورش است.وی با بیان این که تقویت روحیه علمی دانش آموزان مقطع ابتدایی مهمترین هدف جشنواره جابرابن حیان است گفت: جشنواره جابرابن حیان سال آینده با شرکت همه دانش آموزان مدارس ابتدایی کشور اجرا می شود.معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش به هوشمندسازی مدارس ابتدایی اشاره کرد و گفت: دانش‌آموزان در مدارس هوشمند مهارت‌های زندگی را می‌آموزند و فرصت تمرین بیشتری در کلاس و مدرسه به وجود می‌آید، ضمن آن که این مدارس به نوعی برای ایجاد محیط یاددهی، یادگیری و بهبود نظام مدیریتی مدرسه و تربیت دانش آموزان پژوهنده طراحی شده است.خانم قربان یاداور شد: در مدارس هوشمند، آموزش منحصر به معلم نیست، بلکه محیط یاددهی و یادگیری به صورت تعاملی انجام می‌شود و دانش‌آموزان نقش اساسی در آموختن مباحث علمی دارند.جشنواره جابرابن حیان در چهار سطح مدرسه، منطقه، استان و کشور برگزار شد که امروز تعدادی از دانش آموز برگزیده علمی به نمایندگی از460دانش آموز دوره ابتدایی لوح تقدیر دریافت کردند.طبقه بندی: اطلاعات عمومی، 
برچسب ها: اموزش ابتدایی، قران، یک ساعت، سال جدید،
ارسال توسط م منصوری
بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 16 تیر 1390
کم یا زیاد گذاشتن نقطه یا بالا و پایین گذاشتن نقطه در صورتی که حرفی با حرف دیگر اشتباه شود، یک چهارم غلط و در تمام دیکته یک غلط محسوب می گردد. (در حروف ش، ژ، چ، اگر یک نقطه کم بگذارند غلط محسوب نمی گردد چون شکل کلمه عوض نمی شود.)

۳- ننوشتن حرکات فتحه، کسره، ضمّه ( ـَــِـــُ )، غلط به حساب نمی آید.

۴- کم یا زیاد گذاشتن دندانه، در حروف (س، ش،ص، ض) یک چهارم غلط؛ در سایر حروف نیم غلط و در تمام دیکته دو غلط محسوب می شود.

۵- حروف (بـ تأکید، نـ نفی) که باید به فعل بچسبند، اگر جداگانه نوشته شوند، نیم غلط و در تمام دیکته یک غلط محسوب می شود. به عنوان مثال اگر به جای کلمات (برود، نرود) نوشته شود (به رود، نه رود). در کلمات غیر از فعل، یک چهارم غلط و در تمام دیکته نیم غلط محسوب می شود.ادامه مطلب
طبقه بندی: اموزشی، 
برچسب ها: دیکته، املا، ابتدایی، غلط، نمره،
ارسال توسط م منصوری
بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 15 تیر 1390
- روش آزمون – مطالعه – آزمون

در این روش ابتدا یک متن را به عنوان دیکته برای دانش آموزان می خوانیم و بعد از تصحیح آن را به دانش آموزان باز می گردانیم سپس دانش از آموزان  می خواهیم تا  درجلسه بعدی املا صحیح کلمات غلط موجود در املا ی خود را تمرین می کنند. در جلسه بعد ار آن متن دوباره دیکته گفته می شود که معمولا بدون غلط و یا با غلط های محدودی همراه است.

البته باید توجه داشت که متن دوم را با کمک کلماتی از متن اول که از ارزش املایی بر خوردارند( اما در قالب جملات جدید) می توان تهیه نمود تا میزان پیشرفت دانش آموزان در زمینه حافظه دیداری هم سنجیده شود.

2- روش مطالعه و آزمون

ابتدا درس یا درسهای جهت گفتن از دیکته انتخاب می شود و دانش آموزان روی لغات مشکل آن به صورت دیکته پای تخته و تکالیفی نظیز نوشتن کلمات با حروف رنگی و .... تمرین می کنند سپس از آن درس یا درسها دیکته گفته می شود که البته بهتر است متن دقیقا مانند کتاب نباشد.ادامه مطلب
طبقه بندی: اموزشی، 
برچسب ها: دیکته، املا، تصحیح، گفتن، قرائت،
ارسال توسط م منصوری
آرشیو مطالب
نظر سنجی
شماچه راه های را برای افزایش اطلاعات آموزگاران مفید تر میدانید

امکانات جانبی

شارژ ایرانسل

دانلود

دانلود

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

شادشاپ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا